Kitesurfing cieszy się bardzo dużą popularnością w Polsce. Od kilku dobrych lat na bałtyckim wybrzeżu, możemy podziwiać, jak wspaniale osoby uprawiające kitesurfing pływają na deskach z latawcem, za pomocą którego osiągają naprawdę zadziwiające prędkości. Polskie wybrzeże przepełnione jest miejscami, w których możemy szkolić się i poznawać tajniki tego sportu. Morze Bałtyckie jest doskonałą lokalizacją do jego uprawiania, a to dzięki temu, że często wieje wiatr nieprzekraczający prędkości 30 km/h, który jest idealny, aby „odpalić” latawiec i to właśnie takich warunków szukają kitesurferzy. W Polsce mamy bardzo długą linię brzegową i zdecydowanie kilka godnych polecenia miejsc do uprawiania tego sportu. Zapoznajcie się z kilkoma najlepszymi miejscami w Polsce do uprawiania kitesurfingu.

Półwysep Helski – Polska mekka kitesurferów.
Półwysep Helski, a w zasadzie mierzeja Helska to ponad 30-kilometrowy wał, który powstał przez prąd morski, który przyniósł piasek z dna. To najpopularniejsze miejsce nad Polskim wybrzeżem, charakteryzuje się dużą ilością plaż, które nawet w szczycie sezonu nie są tak bardzo zatłoczone. Szczególną popularnością wśród kitesurferów cieszy się zatoka Pucka, to właśnie tam najczęściej panują najlepsze warunki. W zatoce Puckiej jest zdecydowanie najwięcej punktów, w których zarówno nauczysz się podstaw kitesurfingu, jak i wypożyczysz sprzęt do jego uprawiania.

Łeba – najlepsze miejsce, by rozpocząć przygodę z kitesurfingiem.
Najbardziej polecanym przez kitesurferów miejscem, które idealnie sprawdzi się dla rozpoczynających swoją przygodę z kitesurfingiem, jest Łeba. W rejonie Łeby morze jest bardzo płytkie, a to szczególnie sprawdza się przy nauce tego sportu. Optymalną głębokością do nauki kitesurfingu jest głębokość około 1 metra. W takich warunkach nauka przebiegać będzie sprawnie, skutecznie, a co najważniejsze bezpiecznie.

Gdańsk – najlepszy spot dla doświadczonych kitesurferów.
Gdańsk to ciekawe miasto z bardzo bogatą historią, niewątpliwie oprócz bardzo pięknych plaż uświadczysz tu również bardzo dużo atrakcji i miejsc, które możesz zwiedzić przy okazji swojego wyskoku na kitesurfing. Gdańsk jest polecany doświadczonym kitesurferów, a to za sprawą głębokości i charakterystycznego wiatru, który w tej części wybrzeża stanowi dosyć duże ryzyko, gdyż możesz zostać wywiany na brzeg wprost na setki turystów. Gdańsk to zdecydowanie jedno z najlepszych w Polsce do uprawiania kitesurfingu.

Jeżeli jeszcze rozważacie, czy zacząć ten sport, a wydawałoby się, że aby rozpocząć przygodę z tym sportem musicie wydać mnóstwo pieniędzy i jechać na odległe wybrzeża, to jest to błędne myślenie. W Polsce mamy doskonałe miejsca do nauki, a także doskonałe spoty dla bardziej zaawansowanych entuzjastów. Koszt wyjazdu za granice, nigdy nie będzie współmierny do weekendowego wyskoku nad polskie morze. Trudno nie zgodzić się z faktem, że w Polsce sezon trwa zdecydowanie krócej, dlatego też w okresie zimowym zapaleńcy podróżują w najbardziej odległe rejony świata, by złapać wiatr, fale i jednocześnie podziwiać wspaniałe krajobrazy, jakim obdarowała nas ziemia.

/ Kitesurfing